מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

המדריך לאספנ.ית המתחיל.ה | אוסף יגאל אהובי לאמנות

יגאל אהובי הוא בעליו של אחד מאוספי האמנות העכשווית הפרטיים הבולטים והגדולים בישראל. האוסף כולל כ-1,200 עבודות במגוון מדיה וטכניקות, ומאגד בתוכו עבודות של אמנים ישראלים ובינלאומיים, אמנים צעירים לצד אמנים ותיקים שהותירו את חותמם על שדה האמנות.

ניתן לקרוא עוד באתר הבית של אוסף יגאל אהובי לאמנות, כאן.

אהובי ממשיך להעשיר את אוסף האמנות תוך התמקדות באמני מפתח בשדה האמנות הבינלאומית, כמו מרלן דומא, גאורג בזליץ, לוק טוימנס, ברברה קרוגר, דיאן ארבוס, רוברט מייפלתורפ, פיליפ פארנו, ואולאפור אלייסון. הוא משאיל באופן תדיר עבודות לתערוכות במוזיאונים בישראל ובעולם, ובין היתר, תמך בתערוכות חשובות במוזיאון תל אביב לאמנות, אשר אהובי נמנה בין חברי מועצת מנהליו, ובמרכז לאמנות עכשווית, תל אביב (cca).

Richard Avedon,The Chicago Seven, 1969
Triptych, Flush-mounted to linen
25 x 60.3 cm, edition 13 of 50
Courtesy of the artist and Igal Ahouvi Art Collection

יגאל אהובי תמך ביריד צבע טרי החל מהיווסדו ובין השנים 2013-2008 העניק אהובי את פרס האמן.ית המבטיח.ה לאחת או אחד מן האמנים שהציגו בחממת האמנים העצמאים של צבע טרי. האמן, האמנית או האמנים נבחרו על ידי ועדה מקצועית שהתחלפה מדי שנה, על סמך הישגיהם והפוטנציאל הגלום בעבודתם, וזכו בפרס כספי ובתערוכת יחיד שהתקיימה ביריד צבע טרי בשנה שלאחר הזכיה.

לרשימת הזוכים בפרס האמן המבטיח לחצו כאן.

Shira Zelwer, Reserved, 2009
Installation, Freshpaint 2
Courtesy of the artist and Igal Ahouvi Art Collection

הטיפים של יגאל אהובי לאספן.ית המתחיל.ה:

  1. אמנות טובה היא כזו שממשיכה להעסיק אותך למשך זמן מה, כזו שנוגעת ברגשותיך ושנשארת במחשבותיך גם אחרי שראית וחווית אותה.
  2. בחר.י לאוסף יצירות שאת.ה אוהב.ת, אבל שמור.י על ראש פתוח גם ביחס לדברים שפחות מצאו חן בעיניך בתחילה, אך נשארו בזכרונך. זה מרגש מאוד לגלות ששינית את דעתך בנוגע ליצירה. וזה קורה.
  3. זכרו שטעם משתנה עם השנים. אין מה לחשוש מכך אלא להיפך – להמשיך לחקור, להתעניין ולהיחשף לאמנות ללא הרף.
  4. להשקיע באמנות זה לא עניין של ‘הזדמנויות’. רכישת אמנות מתוך מטרה לעשות רווח כספי היא בדרך כלל אשליה בלבד וזו איננה הגישה הנכונה, לא לאמנות, לא לשדה האמנות וגם לא עבורך.
  5. אם בכל זאת בכוונתך להשקיע סכום משמעותי באמנות ואינך רוצה לראות את כספך מאבד מערכו, עשה.י את המחקר המקדים לגבי האמן.ית ועבודותיו.ה, מבחינת מחיריהן והתפתחותם בשוק האמנות, לצד התפתחות הקריירה שלהם.
  6. לסיכום – כדאי ללכת בעקבות המוח, ולא רק בעקבות הלב. טעם לא יכול להחליף את מקומו של הידע. לכו לראות תערוכות, קראו מגזינים וספרים העוסקים באמנות, עקבו לאורך זמן ובמדיות השונות אחר האמניות.ים שמוצאים חן בעיניכן.ם וראו כיצד הקריירה שלהן.ם מתפתחת. מצאו מישהו שיוכל להסביר לכן.ם, אנשי מקצוע מהתחום, אספניות.ים אחרות.ים או האמניות.ים עצמן.ם. כמו בכל תחום, לאנשי מקצוע יש ידע וניסיון שלך אין.
  7. בדרך לרכישה הבאה תהנו מהחקירה, מהלימוד, מצבירת הידע והיופי.

ניתן לעקוב אחר אוסף יגאל אהובי לאמנות, כאן:
בלוג
פייסבוק
אינסטגרם
פינטרסט

תפריט נגישות

X