מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

הרשמה לחממת האמנים העצמאים 2021

מה כוללת השתתפות בחממת האמנים?

 1. לקראת היריד, אמני החממה זוכים וזוכות לליווי מקצועי מלא של הצוות האוצרותי של היריד, כולל הכוונה בבחירת העבודות, בהצגתן ובתמחורן. היריד יציע וימכור את העבודות במחיר מרבי של עד 14,000 ש”ח (בתוספת מע”מ) לעבודה. 
 2. במסגרת היריד עומד לרשות החממה חלל תצוגה מואר ותואם לקליטת קהל רב, וצוות תליית אמנות מקצועי. 
 3. עוד יעמוד לרשות האמנים צוות נציגות מכירה, אשר כולן בעלות רקע בתחום האמנות ועברו הכשרה מקצועית יעודית של היריד, על מנת שיוכלו לייצג את האמנים בפני קהל המבקרים ולמכור את עבודותיהם. 
 4. היריד אחראי לאמצעי גביית התשלום וכן לשילוח ולמסירת העבודות לרוכשיהן במהלך היריד.
 5. כספי המכירה יועברו לאמנים ישירות לאחר תום היריד בניכוי דמי גביה ותפעול בגובה 25% בלבד מסכום המכירה.
 6. בנוסף לכך, האמנים המשתתפים מצטרפים לנבחרת אמני החממה של יריד צבע טרי, וייתכן והם יוזמנו להשתתף בתערוכות ובפרויקטים עתידיים נוספים של היריד בארץ ובחו”ל. הם נרשמים במאגר המידע של היריד, ומידע על פעילותם האמנותית ממשיך להתפרסם ברשתות החברתיות.

ומה לגבי הקורונה? אם אין אפשרות לקיים את צבע טרי 2021 כיריד פיזי? 


אנו בצוות היריד חשות מחויבות גדולה להמשיך ליצור ולפעול גם במסגרת נסיבות המציבות בפנינו אתגרים ומגבלות. בשנת 2020 עמדנו על קיום היריד, ולשם כך פיתחנו אותו בפורמט דיגיטלי. לראשונה בתולדות צבע טרי, הצגנו את כל אמני החממה והצענו את כל העבודות למכירה ישירה אונליין, תוך מתן שירות לקוחות שוטף ומקיף מצדנו, ובתמיכתו של קמפיין שיווקי נרחב. אנו שמחות לעדכן שגם בפורמט זה, נחלנו הצלחה אדירה:

 

למעלה מ-130 אלף איש נכנסו לאתר כ-200 אלף פעמים סה”כ, ורכשו עבודות אמנות ועיצוב בסכום כולל של למעלה ממיליון שקלים!

חוויית יריד דיגיטלי אינה דומה ליריד רגיל שבו אפשר לשוטט בין היצירות. ועם זאת, לאור המהדורה המיוחדת של 2020 אנו סמוכות ובטוחות שהשתתפות ביריד בפורמט דיגיטלי, המאפשרת חשיפה מירבית לקהל מקצועי ורחב, מאפשרת גם מכירה של יצירות, בדומה ליריד פיזי.

 

ההשתתפות ביריד דיגיטלי מקנה לאמניות ולאמנים:

 1. חשיפה רחבה יותר – ליריד רגיל מגיעים בכל שנה כ-30,000 מבקרים, ואילו במהדורה הדיגיטלית שלנו ביקרו למעלה מ-130,000 אישה ואיש!
 2. חשיפה לקהל בינלאומי – הקמנו אתר כפול, מלא – בעברית ובאנגלית, ויש לנו פתרונות שילוח מצוינים לחו”ל.
 3. סרטון תדמית אישי – בהפקתנו המלאה, אשר מצולם ונערך באופן מקצועי, מקודם ברשתות החברתיות, וניתן לשימוש אישי חופשי בעתיד. 
 4. עמוד אמן מקצועי – הכולל את הסרטון האישי, הצהרת אמן אשר נכתבה ותורגמה על ידנו, לצד צילומי ופרטי כל העבודות. עמוד זה יישאר אונליין גם לאחר סיום המהדורה ויתאפשר בו שימוש אישי חופשי בעתיד.  
 5. חסכון בהוצאות לעומת יריד פיזי – במסגרת פורמט דיגיטלי, אין צורך להפיק ולמסגר את כל העבודות המוצגות. הפקת העבודות והמסגור יכולים להתבצע לאחר רכישת העבודות.
 6. אפשרות תצוגה רחבה ומגוונת יותר – אין מגבלה על כמות העבודות המוצגות, וכן ניתן להציגן במספר אופנים (דימויי סטילס ממגוון זוויות, וכן סרטון וידאו).
 7. במידת האפשר, במסגרת יריד דיגיטלי, נשאף לקיים גם אירוע פיזי מצומצם ובו יוצגו עבודות נבחרות של כל אמנ.ית.

מי יכול להגיש מועמדות לחממת האמנים העצמאים?


החממה מיועדת לאמנים מקצועיים בלבד ואינה מתאימה לעוסקים באמנות כתחביב.
אנא הגישו מועמדות אם כל הסעיפים הבאים רלוונטים לגביכם, והינכם:

 1. אמנים ישראלים – תושבי ישראל או אזרחי ישראל השוהים בארץ או בחו”ל.
 2. בני 21 שנים לפחות, בעת ההרשמה, אשר אינם, בעת זו, סטודנטים לתואר ראשון.
 3. אמנים מקצועיים העוסקים באמנות פלסטית עכשווית, לאחר שלמדו את הנושא במוסד אקדמי, במוסד מוכר אחר, או באופן עצמאי (אוטודידקטים).
 4. אמנים עצמאים אשר אינם נמצאים בהתקשרות מחייבת עם גלריה או גוף מסחרי אחר לממכר אמנות בישראל, ואינם כפופים בחוזה מסחרי כלשהו בנוגע למכירת עבודותיהם.
 5. אמנים בתחילת דרכם האמנותית, המצויים בטווח של עד עשר שנים מתערוכת היחיד הראשונה שלהם. לצורך כך – תערוכת גמר במוסד אקדמי תחשב לתערוכה הראשונה.
 6. אמנים בעלי נפח יצירה מוכח, שביכולתם להציע מבחר רחב מעבודותיהם, ולכל הפחות 10 עבודות, למכירה ביריד אמנות.
 7. אמנים אשר ביכולתם למכור עבודות בטווח מחירים רחב, עד 14,000 ש”ח בתוספת מע”מ, לעבודה.
 8. אמנים שלא השתתפו בעבר בחממת האמנים העצמאים של יריד צבע טרי (למעט אמני צבע טרי 2020).

כיצד עובד תהליך הגשת המועמדות לחממת האמנים העצמאים?

 1. הגשת מועמדות להשתתפות בחממת האמנים מתבצעת באמצעות הקישור הנ”ל, ובאמצעותו בלבד. לא יתקבלו בקשות רישום ו/או תיקי עבודות בכל אמצעי אחר.

2. הגשת המועמדות הינה למעשה יצירת תיק עבודות מקוון בתהליך פשוט ומהיר – אנו נבקשכם למלא את פרטיכם האישיים ולהעלות 10 דימויים המשקפים את גוף העבודות שבכוונתכם להציג ביריד צבע טרי במידה ותשתתפו בו. ראו מטה טיפים בנוגע ליצירת תיק העבודות.

3. לאחר שתסיימו ליצור את תיק העבודות המקוון, תידרשו לשלם דמי רישום בסך 148 ש”ח. שימו לב:

תשלום דמי הרישום הוא תנאי הכרחי להגשת המועמדות להשתתפות ביריד, והגשת מועמדות אשר לא שולמו בגינה דמי הרשמה מלאים לא תוצג בפני חברות וחברי ועדת הקבלה ולא תיבחן על ידיהם. 

הליך הרישום יסתיים רק לאחר תשלום דמי ההרשמה וקבלת מייל אישור הכולל חשבונית מס קבלה. 

תשלום דמי הרישום אינו מבטיח את קבלת המועמד/ת ליריד, אלא רק את הגשת מועמדותם.

לא ניתן להגיע לעמוד התשלום ללא מילוי כל הפרטים האישיים והעלאת 10 דימויים. 

מדוע יש לשלם דמי רישום? ראו מטה ‘שאלות נפוצות’.

4. לאחר תום תקופת ההרשמה, כל תיקי העבודות המקוונים יועברו לבחינת חברי ועדת הקבלה של צבע טרי 2021 – ועדה חיצונית המתחלפת מדי שנה, ומורכבת מאנשי מקצוע מתחום האמנות, אשר אינם חלק מצוות הניהול של יריד צבע טרי. חברי ועדת הקבלה יעברו על תיקי העבודות שיופיעו מולם באופן אנונימי – כלומר הם לא יוכלו לראות את פרטיהם המזהים של האמנים שהגישו מועמדות ואת קורות חייהם, אלא רק את תיקי העבודות, הצהרת אמן ומספר נתוני מפתח הכרחיים. עבודתך תיבחן על סמך איכות והתאמה ליריד מקצועי מסחרי לאמנות עכשווית, ולא על בסיס זהותך.

5. ההחלטה בנוגע להמשך מועמדות לחממת האמנים מצויה בידי ועדת הקבלה החיצונית. עם זאת, לצוות האוצרותי של היריד שמורה הזכות לפסול על הסף וללא כל התראה מועמדים אשר אינם עומדים בכל דרישות הקבלה לעיל או לא מילאו אחר הוראות הרישום במלואן.

6. אמנים שיעברו את שלב הבחינה של ועדת הקבלה, יוזמנו ע”י הצוות האוצרותי של היריד לראיונות אישיים ולבחינה מעמיקה יותר של יצירתם. תשובות סופיות בנוגע לקבלה או אי קבלה תימסרנה במהלך חודש מרץ 2021. אי קבלת זימון לראיון אישי אינה בהכרח תשובה שלילית, וקבלת זימון לראיון אינה בהכרח תשובה חיובית. אנו נשלח תשובות סופיות באופן מסודר לאחר סיום תהליך הקבלה על כל שלביו.

7. אם התקבלתם לחממה, ברכותינו! תוזמנו להגיע לפגישת הכנה והיכרות, ולחתום על חוזה התקשרות למשך תקופת היריד וששת החודשים שלאחריו. ההשתתפות ביריד מותנית בתשלום דמי השתתפות בסך 1,200 ש”ח כולל מע”מ, בחתימה על חוזה ההתקשרות ובעמידה בכל תנאי התקנון המופיע מטה.

שאלות נפוצות:

 

מי מחליט אילו אמנים מתקבלים לחממת האמנים?
תשובה: בשלב ראשון הסינון נעשה בלעדית על ידי חברות וחברי ועדת הקבלה. לאחר שלב הראיונות, ההחלטה הסופית תתבצע על ידי הצוות האוצרותי של היריד.
 

מדוע יש לשלם דמי רישום עבור הגשת מועמדות?
תשובה: דמי הרישום נועדו לאפשר ולקיים את מנגנון הקבלה ליריד, כולל, בין השאר, תפעולה הטכני של המערכת המקוונת להעלאת העבודות, וגיוס חברי ועדת קבלה מקצועיים אשר מסננים מאות בקשות מדי שנה. המערכת הממוחשבת להגשת המועמדות פותחה במלואה עבור יריד צבע טרי ומתופעלת ומתוחזקת על ידינו לאורך השנים.

 

מדוע יש לשלם דמי השתתפות עבור היריד?
תשובה: תצוגה ביריד צבע טרי כוללת אינספור מרכיבים, החל מליווי אוצרותי, תליה, אמצעי תצוגה ותאורה מקצועיים, גיוס והכשרת צוות מערך מכירות, או במקרה של יריד אונליין – הקמת אתר e-commerce ותפעולו, הפקת סרטוני וידאו, כתיבת טקסט מקצועי, שירות לקוחות שוטף, שיווק דיגיטלי ועוד ועוד, אשר עלותם המצטברת גבוהה הרבה יותר מסכום דמי ההשתתפות. תשלום דמי ההשתתפות נועד לאפשר ליריד להשקיע את מירב ומיטב המאמצים בכל אמני החממה ולקדם אותם ככל הניתן. כמובן שאיפתנו היא שכלל האמנים ימכרו עבודות אמנות ויחזירו את ההשקעה פי כמה וכמה.

 

אם לא התקבלתי, האם ניתן לערער?
תשובה: לא, אולם ניתן להמשיך ולהגיש מועמדות בכל שנה. אל ייאוש, רבים מאמני ואמניות החממה התקבלו לאחר מספר הגשות מועמדות.

 

אם התקבלתי, האם זה אומר שאני מחויב/ת בתשלום דמי ההשתתפות?
תשובה: רק במידה ותרצו להשתתף ביריד. עצם הקבלה אינה מחייבת בהשתתפות או בתשלום דמי השתתפות. עם זאת, כל עוד לא תשתתפו ביריד, לא תהיו חלק מחממת האמנים של צבע טרי ולא באמת יהיה ערך להצהרה על כך ש’התקבלתם לחממת האמנים’ – התואר הזה שמור רק לאמנים שהציגו במסגרת החממה ביריד עצמו (פיזי או דיגיטלי). 

טיפים והנחיות להגשת מועמדות קלה ויעילה:

 1. הכינו מבעוד מועד על מחשבכם האישי תיקייה המכילה 10 דימויים, על מנת שתוכלו להעלות אותה בקלות.
  כמה מאפיינים טכניים:

על הדימויים להיות בפורמט JPG וברזולוציה של 72dpi

הצלע הארוכה של כל דימוי צריכה להיות 600 פיקסלים לפחות

משקלו הכולל של הדימוי צריך להיות עד 1 MB

2. תנו דעתכם על בחירה נבונה של דימויים לתיק העבודות: על הדימויים לייצג את עבודתכם האמנותית באופן הטוב ביותר, ולהיות רלוונטים לגוף העבודות שבכוונתכם להציג ביריד עצמו. שימו לב שמדובר בדימויים עדכניים מהשנתיים האחרונות של יצירתכם. כמו כן, שמות הקבצים צריכים להיות מספרים בלבד

3. הקפידו לשמור על כותרות פשוטות באנגלית, וכן מלאו את כל הפרטים הנוגעים לתיק העבודות באנגלית. זאת משום שחלק מחברי הועדה אינם ישראלים ואינם דוברי עברית – במטרה לתת את תיקי העבודות לבחינת עיניהם המקצועיות של מומחים שאינם בקיאים בשדה האמנות הישראלי.

4. תיקי העבודות, בצירוף הצהרת האמן, מוגשים לוועדת הקבלה ללא זיהוי שם וללא קורות חיים. על מנת לשמור על הגינות ואנונימיות, יש להימנע מציון שם האמן בכותרות הדימויים או בכל מקום אחר שאינו מיועד לכך. 

5. כתבו הצהרת אמן באנגלית בלבד, באורך של עד 150 מילה. רצוי שההצהרה תתאר במילים פשוטות את עבודתכם, הרעיון העומד מאחוריה ותהליכי המחשבה שלכם לגביה.

שימו לב:

∗ הצהרת אמן הינה חובה, היא מפתח חשוב להבנת עבודותיכם. כאמור, חברי הוועדה לא ייחשפו לפרטיכם המזהים ולקורות החיים שלכם, אלא לתיק העבודות והצהרת האמן בלבד. לכן חשוב לשמור על הצהרת אמן תמציתית ורלוונטית.

∗ עוד באותו הקשר, הקפידו שלא לכלול בהצהרת האמן פרטים מזהים (כגון שמכם, פרס ספציפי שזכיתם בו בשנה ספציפית וכו’).

∗ היות והצהרת האמן מייצגת אתכם לא פחות מן העבודות, הקפידו שתהיה קריאה ועם אנגלית תקינה. צוות היריד לא אחראי לתרגום או תיקון שגיאות שפה בהצהרות האמן, הן עוברות לבחינת הוועדה כמות שהן.

6. לשאלות נוספות ולתמיכה טכנית ניתן לפנות אלינו בדוא”ל – freshpaintfair@freshpaint.co.il.

בהצלחה!
נתראה בצבע טרי 2021

תפריט נגישות

X